Sosyal Medyada Paylaş
Hakkımızda

" Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Eğitimi "

  Hakkımızda

Her türlü ani hastalık ve /veya yaralanma durumunda hasta ve yaralıların ilk değerlendirmesini yapmak, hastaneye ulaşana kadar veya ambulans gelinceye kadar durumunun kötüleşmesini önlemek ve tekrar hayata döndürmek için yapılan, ilaçsız girişimlere İLKYARDIM denir.

Her türlü ani hastalık, kaza, yaralanma, afet, zehirlenme, boğulma vb. durumlarda profesyonel yardım gelene kadar tıbbı araç gereç kullanmadan, eldeki mevcut imkânlarla hasta veya yaralıya ilaçsız müdahale eden “ilkyardımcı sertifikası” almış kişiye İLKYARDIMCI denir.

Sertifikalı İlkyardım Eğitimleri yalnızca Sağlık Bakanlığı’ndan onay ve ruhsat almış kurumlar tarafından “İlkyardım Eğitmeni Sertifikası “ bulunan eğitmenlerce verilmektedir.

İLKYARDIMCI olmak için Sağlık Bakanlığına bağlı İlkyardım eğitimi vermekle yetkili olan kurum ve kuruluşlardan 16 veya 40 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler sonrasında Sağlık Bakanlığı yetkililerince yapılacak olan uygulamalı ve teorik sınavda başarılı olan herkese SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı İLKARDIMCI sertifikası ve İLKYARDIMCI kimlik kartı verilmektedir.

Sertifika İlkyardım Eğitimlerinde bir grup Bakanlıkça 20 kişi ile sınırlandırılmıştır. Katılımcı sayısı 20 kişiden fazla olan kuruluşlar için 2 veya daha fazla sayıda grup oluşturulmaktadır. İstendiği takdirde eğitimler tüm gruplara eş zamanlı olarak düzenlenebilmektedir.

Katılımcı sayısı 10 kişiden az olan kuruluşların ve bireysel katılımcıların eğitimleri Merkezimizde düzenlenen “GENEL KATILIMLI” programlarla gerçekleştirilmektedir. GENEL KATILIMLI eğitimlerin tarihleri kurumumuz tarafından belirlenmektedir.

Kurum-içi eğitim tarihleri eğitim grubunu oluşturan kurum tarafından hafta içi/sonu ya da mesai saati dışında olmak üzere belirlenebilmektedir.
En az 10 katılımcısı olan kuruluşlar eğitimin kendi bünyesinde gerçekleştirilmesini talep edebilmektedir.

İlkyardım eğitimi, azami yirmi kişinin eğitim görebileceği, katılımcıların tamamının birbirlerini görebilmeleri için masa ve sandalyelerin ‘U’ şeklinde düzenlendiği, orta kısımda uygulamaların yapılabilmesine olanak veren kişi başına asgari üç buçuk metre kare, kullanım alanı olan en az 20 metrekarelik eğitim salonu, idare odası, eğitmen odası, lavabo ve tuvaletin bulunduğu mekanlarda verilir.

Misyonumuz:
Toplumun ilkyardım konusunda olmak üzere sağlık bilincinin yükseltilmesini katkı sağlamak, bilinçli ve doğru bir şekilde ilkyardım yapan ilkyardımcı sayısını artırmak, her türlü yaralanma sonucunda olan ölüm oranını azaltmak,

Vizyonumuz:
İlkyardım başta olmak üzere bütün sağlık eğitimleri alanında öncü kuruluş olmak, kamu faydası ve değerlerini göz önünde tutarak sağlık alanında eğitim veren en büyük kurumlar arasına girmek

Copyright © 2019 www.tusalilkyardim.com Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım